"Brzdąc" to pełnometrażowy, czarno-biały, niemy komediodramat Charliego Chaplina z 1920 roku. Opowiada historię przyjaźni Trumpa z pozostającym pod jego opieką młodym sierotą.
Tramp, wędrowny szklarz, znajduje na ulicy porzucone niemowlę i (początkowo niechętnie) podejmuje się opieki nad nim. Gdy chłopiec podrasta staje się przyjacielem i wspólnikiem bohatera – wybija szyby w budynkach, zapewniając tym samym szklarzowi pracę. Po pewnym czasie interweniują jednak przedstawiciele opieki społecznej, chcący zabrać Brzdąca do sierocińca. Trampowi udaje się jednak uchronić przed tym dzieciaka, odnajduje się też matka chłopca, która niegdyś, jako biedna młoda dziewczyna, porzuciła go, teraz natomiast jako sławna, zamożna śpiewaczka ponownie może się nim zająć. (www.wikipedia.org)
Wykonujący muzykę zespół Czerwie to formacja znajdująca się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających muzykę na żywo do niemych filmów. Skład tworzy obecnie czterech muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, Instrumenty perkusyjne, Instrumenty etniczne, bas, gitara, Mandolina, akordeon, syntezatory. W marcu 2016 roku grupa została zaproszona i wystapiła na pestiżowym europejskim festiwalu Kina Niemego Hippodrome 2016 w Szkocji. (www.czerwie.com.pl)

szukaj

Najnowszy nr Pogłosu Barcina

na stronie

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

nasz adres

Miejski Dom Kultury w Barcinie

ul. Artylerzystów 8

88-190 Barcin

tel. 664 552 946

 

dyrektor MDK: 600 481 386

email: kulturabarcin@o2.pl

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd