Miejski Dom Kultury w Barcinie serdecznie zaprasza na spektakl słowno - muzyczny pt. "Ku Europie, czyli wujowe opowieści", który odbędzie się w piątek 24 marca o godzinie 18.00 w stołówce Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie.
 
"Ku Europie..." jest muzycznym monodramem, który powstał w oparciu o teksty Sławomira Mrożka, jednego z najwybitniejszych polskich dramatopisarzy, prozaika i satyryka. Ich treść jest pretekstem do stworzenia błazeńsko-parodystycznej osobowości bohatera miotającego się w realiach nowej polskiej rzeczywistości, XXI wieku.
 
Całość utrzymana w formie groteski i absurdalnego humoru jest jednocześnie wewnętrzną walką człowieka obciążonego zaszłościami historycznymi, gdzie ścierają się ze sobą: mądrość i głupota, chamstwo i moralny niepokój, niezależność i karierowiczostwo.
 
Dopisane do spektaklu utwory wokalno-muzyczne są jego integralną częścią. Nie poprawiają ani nie uzupełniają Mrożka, lecz bezpośrednio korespondują z treściami przez niego przekazywanymi.
 
Spektakl jest karykaturalnym obrazem absurdalnego, wykrzywionego i udziwnionego świata zamierzchłych idei, obyczajów i stereotypów.

Bilety w cenie 10 zł. w przedsprzedaży, 15 zł. dla par, 5 zł. dla uczniów i słuchaczy UTW oraz 15 zł. bez ulg w dniu spektaklu, dostępne są w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Barcinie (budynek SP nr 2, ul. Artylerzystów 13).

Spektakl jest karykaturalnym obrazem absurdalnego, wykrzywionego i udziwnionego świata zamierzchłych idei, obyczajów i stereotypów.

 

szukaj

Najnowszy nr Pogłosu Barcina

na stronie

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

nasz adres

Miejski Dom Kultury w Barcinie

ul. Artylerzystów 8

88-190 Barcin

tel. 664 552 946

 

dyrektor MDK: 600 481 386

email: kulturabarcin@o2.pl

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
DMC Firewall is a Joomla Security extension!