Marek Dyjak

Polizany przez Boga… Marek Dyjak zagra w Barcinie!

Miejski Dom Kultury w Barcinie zaprasza na koncert Marka Dyjaka, który odbędzie się 19 maja o godz. 19.00  w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie (Barcin, ul. Artylerzystów 13).

Marek Dyjak to postać niepokorna. Niepijący alkoholik, niedoszły samobójca, samotnik i indywidualista, ale jednocześnie - jak powiedział Jan Wołek - zjawisko na rynku papierowych supermenów oraz, według Elżbiety Zapendowskiej, najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym.
Nagrał 9 płyt, ma za sobą kilkanaście tras koncertowych, pojawiał się w duetach z Molestą Evenement, Peją, Katarzyną Nosowską, dwukrotnie wystąpił w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz trzy razy w Męskim Graniu.
 
W 2014 roku ukazał się wywiad rzeka z Dyjakiem zatytułowany „Polizany przez Boga” - swoista spowiedź udzielona Arkowi Bartosiakowi i Łukaszowi Klinke.
Dyjak to artysta z „wyższej półki”, fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki.
 
Na jego najnowszym krążku „Pierwszy śnieg” pojawią się teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza i Roberta Kasprzyckiego. Teksty dobrane przez Marka, bezpośrednio odnoszą się do ostatnich wydarzeń z jego życia, a oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dała mu duże pole do ich interpretacji, co już od lat jest atutem w jego wykonaniach. 
 
Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka - Jerzy Małek
 
Bilety na koncert  w cenie:
20 zł. – normalny,
30 zł. – dla pary,
30 zł. – w dniu koncertu,

dostępne są w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Barcinie (budynek SP nr 2, ul. Artylerzystów 13), tel. 52 535 93 90, kom. 664 552 946.

szukaj

Najnowszy nr Pogłosu Barcina

na stronie

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

nasz adres

Miejski Dom Kultury w Barcinie

Budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie

ul. Artylerzystów 13

88-190 Barcin

(wejście ze szczytu, od strony basenu i przedszkola)

tel/fax: 52 353 93 90

dyrektor MDK: 600 481 386

email: kulturabarcin@o2.pl

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
Our website is protected by DMC Firewall!