"SPOTKANIE Z POLĄ NEGRI!"
 
Miejski Dom Kultury w Barcinie zaprasza na projekcję filmu "Mania" (w roli głównej Pola Negri) z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie, która odbędzie się 11 października o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie. Bezpłatne wejściówki dostępne są w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Barcinie (ul. Artylerzystów 13). Liczba miejsc ograniczona.
 
 
MANIA. HISTORIA PRACOWNICY FABRYKI PAPIEROSÓW to dzieło kina niemieckiego z 1918 r. w reżyserii Eugena Illes'a.
 
Fabuła:
 
Mania Walkowska, młoda i ładna pracownica fabryki papierosów, zostaje wybrana na modelkę na plakacie reklamowym nowej marki papierosów. U Heinza Alexa, malarza, który ma być autorem plakatu, poznaje młodego kompozytora Hansa van den Hofa. Zakochuje się w nim z wzajemnością.
Tymczasem Morelli, bogaty i wpływowy mecenas sztuki, zaintrygowany urodą modelki z plakatu, urządza wielki bal, na który zaprasza Manię. W trakcie zabawy usilnie zabiega o jej względy, jednak bezskutecznie. Mania inspiruje Hansa do napisania opery, która ma być wystawiona w berlińskiej operze. Zazdrosny Morelli, jeden z akcjonariuszy Opery Narodowej, używa swoich wpływów i dzieło Hansa, zatytułowane Mania, zostaje odrzucone. Dziewczyna próbuje przekonać Morellego, by pomógł Hansowi. Morelli zgadza się, ale pod warunkiem, że do czasu premiery Mania zamieszka z nim i zostanie jego kochanką.
Dyrektor opery Dreyer zgadza się na wystawienie opery Hansa. Kompozytor zmienia tytuł swojego dzieła na Tarantella. Na premierze miejsca w loży honorowej zajmują Mania i Morelli. W przerwie Mania spotyka się z Hansem i próbuje wyjaśnić mu, że nadal go kocha, a z Morellim związała się tylko po to, by Hans mógł wystawić swoją operę. Kompozytor nie chce jej słuchać. Zrozpaczona Mania zamyka w garderobie tancerkę, przebiera się za nią i zajmuje jej miejsce na scenie. Zamienia również rekwizyt - atrapę rewolweru na prawdziwą broń... (źródło www.filmweb.pl)
 

Czas trwania: 1 godz. 25 min.

 

szukaj

Najnowszy nr Pogłosu Barcina

na stronie

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

nasz adres

Miejski Dom Kultury w Barcinie

ul. Artylerzystów 8

88-190 Barcin

tel. 664 552 946

 

dyrektor MDK: 600 481 386

email: kulturabarcin@o2.pl

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
DMC Firewall is a Joomla Security extension!