Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni zagrają w Barcinie!
 
Miejski Dom Kultury w Barcinie zaprasza na koncert Don Vasyla i Gwiazd Cygańskiej Pieśni, który odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17.00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Barcinie, ul. Jakuba Wojciechowskiego 1.
Bilety w cenie 35 zł./ pojedynczy oraz 30 zł./ za osobę przy grupie pow. 20 osób, dostępne są w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Barcinie, ul. Artylerzystów 13.
 
Don Vasyl to niewątpliwa gwiazda muzyki cygańskiej. Na estradzie od 12 roku życia, kompozytor, autor tekstów, piosenkarz, założyciel zespołu Czarne Perły, był solistą zespołów Terno i Roma. Don Vasyl jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów. Uhonorowany Złotą Odznaką z okazji 25 lecia NSZZ Solidarność w 2005 roku oraz w tym samym roku odznaczeniem Zasłużony Dla Kultury Polskiej. W roku 2006 otrzymał medal za zasługi dla województwa kujawsko – pomorskiego oraz medal Stanisława Staszica - odznaczenie ciechocińskiej Rady Miasta.

Wraz z zespołem Roma odbył koncertowe tournee po całym świecie. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane Cygańskie Gwiazdy – Dziani, Wasyl Junior, Liza, Elza, Carmen, Petro, Endi. Nazwa zespołu zmieniła się na Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Zespół ma w dorobku liczne koncerty w kraju i za granicą, częste występy w telewizji.

szukaj

Najnowszy nr Pogłosu Barcina

na stronie

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

nasz adres

Miejski Dom Kultury w Barcinie

ul. Artylerzystów 8

88-190 Barcin

tel. 664 552 946

 

dyrektor MDK: 600 481 386

email: kulturabarcin@o2.pl

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd