Park Sztuki

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Park Sztuki

5 lipca, 2020 - 23 sierpnia, 2020

 

Zapraszamy do zapoznania się z letnim repertuarem wydarzeń plenerowych. W te wakacje skupiliśmy się na sztuce ulicznej. Mamy nadzieję, że to co przygotowaliśmy przypadnie Państwu do gustu.

5 lipca od godziny 16:00 w Parku Wolności gościć będziemy TRIO MARIACHI .

Trio Mariachi to trzech grających i śpiewających amigos, tworzących klimat meksykańskiej imprezy. Są oni wyjątkowo kontaktowi, gadatliwi oraz uśmiechnięci. Rozbawią publiczność swymi polsko-hiszpańskimi żartami. Artyści wykonują najpopularniejsze utwory meksykańskie lub latynoskie. Poza repertuarem standardowym, robią niespodzianki publiczności, na przykład śpiewając po hiszpańsku „Serduszko puka w rytmie cha-cha”, a także prezentując polskie przeboje: „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Uciekaj moje serce”, „Parostatek”.

19 lipca od godziny 16:00 w Parku Wolności  zagra dla Państwa zespół CYNAMONY

Kapela Podwórkowa Cynamony powstała w Bydgoszczy w marcu 2013 roku. Cynamony to kapela podwórkowa, grająca muzykę z gatunku zwanego Miejskim Folklorem.
Wykonuje przeboje z repertuaru m. in.: Stanisława Grzesiuka, Kapeli Czerniakowskiej, Stasia Wielanka oraz własne kompozycje – także o Bydgoszczy:)
Z Cynamonami występuje także Kataryniarz Bydgoski Marcel z oryginalną amerykańską katarynką – urządzeniem z końca XIX wieku!

2 sierpnia w Parku  Wolności spędzimy popołudnie razem z duetem  SKRZYPCE I AKORDEON

16 sierpnia od godziny 16:00 w Parku Wolności odbędzie się pokaz ŻYWYCH POMNIKÓW i innych sztuk ulicznych.

23 sierpnia o godzinie 16:00 w ramach projektu „Teatr w Małym Mieście” rozpocznie się spektakl pt. „Podróże dookoła świata” to interaktywny program teatralny dla dzieci i rodziców, prowadzony przez dwóch aktorów. Spektakl ma strukturę podróży dookoła świata, i podzielony jest na 5 sekwencji: podróż na Dziki Zachód do Hiszpanii, do Afryki, do Mroźnej Krainy Eskimosów,do Szkocji. Każdemu zakątkowi świata odpowiadają charakterystyczne etiudy teatralne i zabawy, prowadzone przy typowej dla danego miejsca muzyce.  Nie bez znaczenia są też kostiumy aktorów zmieniane stosownie do szerokości geograficznej, na jakiej znajdują się nasi bohaterowie. Jest to dynamiczny spektakl, pełen balonowych niespodzianek, okraszony deszczem wystrzałowych konfetti, w który chętnie włączają się również i dorośli. Gwarantujemy 70 minut niezmordowanej zabawy!!!

23 sierpnia o godzinie 20:00 kolejny spektakl teatralny, tym razem dla starszej widowni -” Fin Amor” to spektakl kostiumowy, który w warstwie fabularnej opowiada historię miłości Jego i Jej – bliżej nieokreślonych postaci, żyjących w dobie średniowiecza, wywodzących się z wyższych warstw społecznych. Ona – dama dworu , on – rycerz, który musi przejść określoną drogę aby sprostać kodeksowi rycerskiemu, a jednocześnie zasłużyć na względy swej wybranki serca. Przed oczyma widzów przewijają się obrazy ilustrujące narodziny uczucia, trudną walkę rycerza z napotykanymi podczas wędrówki pokusami, wreszcie upragnione zwieńczenie trudów i wyrzeczeń.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia lata razem z nami 🙂

Szczegóły

Start:
5 lipca, 2020
Koniec:
23 sierpnia, 2020
Wydarzenie kategoria:

Organizator

MDK Barcin