Zapisy do sekcji MDK

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Zapisy do sekcji MDK

28 sierpnia, 2020 - 28 września, 2020

ROZPOCZYNAMY ZAPISY DO SEKCJI MDK

Od września swoją działalność wznawiają sekcje:

STUDIO KREACJI TAŃCA

Zapraszamy na zajęcia taneczne !!! Grupy wiekowe już od przedszkola Różne style taneczne !!
Taniec angażuje całe ciało i, w zależności od wybranego stylu, pomaga wzmocnić mięśnie nóg, pleców i ramion. Regularne treningi skutecznie rozwijają też zmysł równowagi, gibkość i wytrzymałość. Nie sposób pominąć też faktu, że taniec to niezwykle kreatywne hobby. Kiedy dziecko wymyśla własny układ ruchów, zestawiając ze sobą kolejne elementy, rozwija swoją wyobraźnię i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Z kolei powtarzanie ruchów instruktorów podczas lekcji uczy dyscypliny i koncentracji.
Instruktor prowadzący: Arkadiusz Milarski
LABORATORIUM PIOSENKI

Sekcja wokalna MDK Barcin realizuje ambitne plany repertuarowe i koncertowe , a także systematycznie powiększa swoją kolekcję nagród i wyróżnień na festiwalach i konkursach . Zajęcia służą opanowaniu podstaw śpiewu solowego i zespołowego, oraz doskonaleniu techniki wokalnej . Ważne jest także rozwijanie umiejętności interpretacyjnych, wyzwalanie ekspresji ruchowej, uwrażliwianie na różnorodne elementy sztuki wizualnej oraz przygotowanie programu estradowego złożonego z utworów dostosowanych do możliwości, wieku i zainteresowań uczestników oraz potrzeb i oczekiwań środowiska lokalnego . Tradycją są już uroczyste koncerty świąteczne oraz występy okolicznościowe , gdzie zespoły wokalne i soliści prezentują swoje umiejętności i talent .
Muzyka jest jednym z przejawów ludzkiej kultury, zjawiskiem odbieranym subiektywnie, zależnym od indywidualnych skłonności, wcześniejszych doświadczeń, społecznych kryteriów wartości, aktualnego nastroju i wielu innych czynników w tym tzw. słuchu muzycznego. Głównym celem edukacyjnym nauczania muzyki jest kształtowanie kreatywnej postawy dziecka oraz stworzenie możliwości samodzielnego podejmowania działań twórczych. Jest to możliwe dzięki silnemu oddziaływaniu na świadomość młodego artysty oraz odbiorcy. Warto dążyć do doskonałości w dziedzinie kształcenia własnego głosu i słuchu muzycznego ! Poza tym, muzyczne spotkania to wspólne przeżywanie pozytywnych emocji , co daje szansę na przełamanie barier nieśmiałości i rozładowanie napięć. Zajęcia obejmują również elementy muzykoterapii. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym.

Instruktor prowadzący: Katarzyna Tomala

Od października swoją działalność wznawiają sekcje:

MODELARNIA

Uczestnicy zajęć uczą się budować rożnego rodzaju modele szybowców,samolotów, statków,pojazdów kołowych. Zaczynają od najprostszych modeli i stopniowo próbują wykonywać coraz bardzie złożone konstrukcje z różnych materiałów. Zajęcia dedykowane dla dzieci od 11 roku życia.

Instruktor prowadzący: Ryszard Hulisz

RZEŹBA

Zajęcia uczą cierpliwości i koncentracji uwagi, pobudzają umiejętność planowania przestrzennego. Uczestnicy poznają podstawowe metody rzeźbienia i konstrukcji rzeźby oraz realizują własne projekty rzeźbiarskie. Zajęcia pozwolą na poznanie prawidłowego użycia narzędzirzeźbiarskich, ukazują na czym polega różnica pomiędzy formą rzeźbiarską, a innymi dziedzinami sztuki.

Instruktor prowadzący: Michał Grzechowiak

TEATRALNE

Obecnie grupa teatralna liczy 9 osób. Pracują nad sztuką teatralną – Przygoda małej Kar. Obecnie trwają próby sceniczne z ustawieniem choreografii poszczególnych scen. W najbliższym  czasie rozpoczna się ćwiczenia nad piosenkami do spektaklu. Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do naszej grupy teatralnej.

Instruktor prowadzący: Adriana Witucka

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

Zajęcia skierowane są dla dorosłych i młodzieży, które chciałyby się rozwijać dziedzinie rysunku, malarstwa oraz rękodzieła artystycznego. Na zajęciach uczestnik ma szansą spróbować każdej techniki rysunku i malarstwa oraz umiejętności rękodzielniczych takich jak : decoupage, pergamono oraz filcowanie na mokro i sucho. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia ukazywanie w miejscach publicznych swoich prac plastycznych, tworzenia galerii, organizowanie wernisaży oraz czynny udział w konkursach plastycznych.

Instruktor prowadzący: Adriana Marek

PLASTYKA I CERAMIKA

Zajęcia plastyczne, na których uczestnik ma okazję kształrtować  umiejętności malowania, rysowania,lepienia ręcznego w glinie. Jednymz elementów zajęć jest też rękodziełem artystycznym, którego elementy wykorzystywane są w pracy plastycznej. Dzieci poznają różne techniki plastyczne od rysowania kredkami, pastelami, farbami plakatowymi, akrylowymi, akwarelami poprzez różne techniki mieszane,łączone jak kolaż do prostych technik lepienia w glinie i tworzenia ceramiki. Na zajęcia zapraszamy  stałe uczestniczki jak i również wszystkich chętnych pragnących kształtować swój talent i umiejętności plastyczne.

Instruktor prowadzący: Agnieszka Tylińska- Sopolińska

 

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

 

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA ORAZ OŚWIADCZENIA UCZESTNIKA ZAJĘĆ

ABY ZAPISAC SIĘ DO SEKCJI NALEŻY WYPEŁNIĆ ODPOWIEDNIE DOKUMENTY ORAZ OSOBIŚCIE DOSTARCZYĆ DO MDK. DOKUMENTY DOSTĘPNE NA STRONIE PO KLIKNIĘCIU W ZDJĘCIA  POWYŻEJ. WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM TEL. 52 353 93 90

Szczegóły

Start:
28 sierpnia, 2020
Koniec:
28 września, 2020
Wydarzenie kategoria:

Organizator

MDK Barcin