22 Festiwal Piosenki Przedszkolnej FOREMKA


6 czerwca w Parku Wolności w Barcinie odbyła się już 22 edycja festiwalu Piosenki Przedszkolnej FOREMKA, w którym wystąpiły dzieci z przedszkoli Powiatu Żnińskiego. Nie zabrakło wielu atrakcji dla najmłodszych, darmowa wata cukrowa, dmuchańce czy zakręcone rowery gdzie dzieci mogły spróbować swoich sił na rowerowym torze przeszkód. O godzinie 14.00 rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, w jury konkursowym festiwalu zasiedli: Katarzyna Tomala-nauczycielka muzyki prowadząca sekcję muzyczną , Arkadiusz Milarski-nauczyciel tańca, prowadzący zajęcia taneczne oraz Sławomir Wróblewski prowadzący ognisko muzyczne w MDK w Barcinie. W tym roku po raz pierwszy konkurs odbył się w nowej kategorii rodzinnej, pogoda dopisała, a do parku przybyło wielu mieszkańców wraz z rodzinami by po długiej przerwie wspólnie spędzić czas w plenerze przysłuchując się wokalnym zmaganiom przedszkolaków. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, na scenie wystąpiła Katarzyna Łaska, znana między innymi jako Elsa z Krainy Lodu, aktorka dubbingowa, przez ponad 20 lat użyczyła swojego głosu wielu postaciom z filmów, seriali animowanych oraz gier komputerowych. Zaśpiewała utwory z popularnych bajek i seriali animowanych, wśród nich pojawił się także znany wszystkim dzieciom utwór „Mam tę moc” z filmu Kraina Lodu. następnie jury konkursowe ogłosiło wyniki 22 Festiwalu Piosenki Przedszkolnej FOREMKA:

Grand Prix : Zespół Eko Przyjaciele w składzie Tatiana Błaszak, Pola Światowy, Alicja Zwolińska z Przedszkola nr 3 w Barcinie, za wykonanie piosenki „Ziemia-zielona wyspa”

I miejsce : Maja Michalska z Przedszkola przy Zespole Szkół w Lubostroniu, za wykonanie piosenki „Co powie tata”

II miejsce : Zespół Biedronki w składzie Zofia Konopacka, Maja Drabik, Maja Czerwińska, Hanna Bazyl z Przedszkola nr 2 w Żninie za wykonanie piosenek „Co powie tata” i „Piosenka o podróżach”

III miejsce : Alicja Wieczorek z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie za wykonanie piosenki „Poważna sprawa”

3 równorzędne wyróżnienia :

Śpiewające pszczółki w składzie Maja Szymczak, Fabian Rataj, Laura Kawka z Przedszkola nr 2 w Barcinie za wykonanie piosenki „Najlepsza drużyna”

Helena Najkowska z Przedszkola nr 3 w Barcinie za wykonanie piosenki „M jak mama, T jak tata”

Adrianna Folaron z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie za wykonanie piosenki „Świat w naszych rękach-eko piosenka”

Nagroda rodzinna : Maja i Michał Michalscy za wykonanie piosenki „Ale jazz”