29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Za nami 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał zupełnie inny niż te, które odbywały się dotychczas. Pandemiczny czas sprawił, że nasze działania musiały zostać ograniczone i przeniesione do internetu. Jednak na mieszkańców Barcina, jak zawsze, można było liczyć.

Razem z Państwem graliśmy w niedzielę, 31 stycznia, już od samego rana. Na ulicach miasta od wczesnych godzin porannych zaczęli pojawiać się kwestujący na rzecz 29 Finału WOŚP wolontariusze – w tym roku była to grupa 18 osób. O godzinie 11.00 spotkaliśmy się z Państwem na naszym Facebooku podczas pierwszej odsłony naszego wielkoorkiestrowego programu. Nie zabrakło licytacji oraz rozmów z zaproszonymi gośćmi:

  • lekarzem laryngologiem Dawidem Matyniakiem, z którym rozmawialiśmy na temat laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – czyli tematu przewodniego tegorocznego Finału,
  • Markiem Hajdyła – przedstawicielem grupy Morsy Barcin, który opowiadał o korzyściach zażywania zimnych kąpieli oraz zaprosił do wspólnego charytatywnego morsowania na rzecz WOŚP.

Podczas programu powstał obraz, przygotowany specjalnie na 29 Finał przez artystów zrzeszonych w Domu Artysty w Inowrocławiu. To niepowtarzalne dzieło o wymiarach 120 x 160 cm, składające się 12 różnych, indywidualnie namalowanych i połączonych w jedną całość, elementów trafiło na licytację i dzięki Panu Mateuszowi Rosińskiemu z firmy Mattrans osiągnęło rekordową w historii licytacji Barcina kwotę 5600,00 zł.

Przed Miejskim Domem Kultury odbywał się kiermasz, na którym mieszkańcy Barcina mogli kupować gadżety 29 Finału WOŚP, przedmioty przekazane od darczyńców oraz pierogi przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mamliczu, ciasto upieczone przez społeczność Zespołu Szkół w Barcinie i lokalne produkty oferowane przez Strażników Kurhanu w Złotowie. Cały czas można było podziwiać fiata 125p przekazanego na aukcję przez firmę Kapral Car.

O godzinie 14:00 przenieśliśmy się do Wolic, gdzie odbyło się charytatywne morsowanie. Po rozgrzewce grupa miłośników tych zimowych kąpieli zanurzyła się w jeziorze, aby następnie uraczyć się kiełbaską z ogniska i – rzecz jasna – zasilić wielkoorkiestrową puszkę.

Do sieci i wirtualnego spotkania z Państwem wróciliśmy o godzinie 18:00. Na naszym profilu na Facebooku rozpoczęliśmy kolejną odsłonę naszego finałowego grania. Tym razem było tanecznie i koncertowo. Na naszej scenie zaprezentowali się:

  • Studio Kreacji Tańca
  • Laboratorium Piosenki
  • ZepsułM
  • Sierżant Baker

Pomiędzy koncertami odbywały się telefoniczne licytacje wspomnianego wcześniej obrazu jak i zestawów finałowych gadżetów. Atmosfera, choć tylko wirtualnie, była niesamowita.

W tym roku w Barcinie udało się zebrać kwotę 37 536,30 zł. Warto dodać, że sprawnym liczeniem zajęli się pracownicy Banku Spółdzielczego w Barcinie.

Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – finał z głową, podczas którego graliśmy z radością! Ogromne podziękowania kierujemy do wolontariuszy – to oni są bohaterami każdego finałowego grania, dziękujemy także:

Zespołowi Szkół w Barcinie, Kole Gospodyń Wiejskich w Mamliczu, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin, Bankowi Spółdzielczemu w Barcinie, Magdalenie Łośko poseł na sejm RP, Strażnikom Kurhanu w Złotowie, firmie Kapral Car, artystom z Domu Artysty w Inowrocławiu, grupie Morsy Barcin.

Na fotorelację z 29 Finału WOŚP zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Sie ma!