„Aktorzy Koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”


25 września na scenie Miejskiego Domu Kultury w Barcinie odbył się  spektakl pod tytułem  ” Aktorzy Koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”, który organizowany jest w ramach programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl opowiadał o  historii aktorów, którzy na prowincji, pod okiem warszawskiego reżysera, próbują wystawić Wyzwolenie Wyspiańskiego, jest pretekstem do rozmowy o życiu aktora w Koszalinie w roku 2018.
To komedia, momentami dość gorzka, zbiorowy portret artystów, zmagających się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów. Chałtury i życie prywatne. Ciągle nowi reżyserzy i nowe nadzieje.  Był to o spektakl o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, ale przede wszystkim, o tym, co w tym zawodzie najważniejsze, o pasji, marzeniach, sensie życia i miłości do teatru.  Był to pierwszy z trzech zaplanowanych spektakli tej jesieni, na kolejny spektakl zapraszamy Państwa już 15 października na godzinę 19.00 .