Aleksandra Daukszewicz – recital


W piątek, 16 kwietnia, odbył się recital w wersji online zatytułowany „Moje muzyczne fotografie”, którego główną muzyczną bohaterką była Aleksandra Daukszewicz.

Aleksandra już niejednokrotnie gościła na deskach naszej sceny – 3 razy brała bowiem udział w Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej FORMA, po raz pierwszy w 2015 roku, kiedy to za swój występ otrzymała nominację do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Dziś, Ola studiuje psychologię i wokalistykę w Poznaniu, nadal rozwija się muzycznie. Podczas recitalu przeniosła nas w świat swoich muzycznych wspomnień:

„Wiele razy podczas przeglądania rodzinnych albumów zastanawiałam się nad wartością emocjonalną zgromadzonych w nich zdjęć. Co znaczą dla mnie, a co dla moich Bliskich? Wielobarwność znaczeń, które możemy im przypisać jest tym, co ujmuje mnie najbardziej. Tak samo jest z muzyką, która porusza w nas najbardziej delikatne ze strun, przywołuje wspomnienia i pozwala na ich ponowne przeżywanie. Każdy z nas ma bliskie swojemu sercu piosenki, które gromadzi w albumie wspomnień.”