Powiatowe i Gminne Święto Wolności


 

1 czerwca w barcińskim Parku Wolności odbyło się Powiatowe i Gminne Święto Wolności, w trakcie których odbyła się XX edycja Festiwalu Piosenki Przedszkolnej FOREMKA, w którym wystąpiły dzieci z przedszkoli Powiatu Żnińskiego. Na targowisku miejskim odbyła się prezentacja pojazdów wojskowych a Straż Pożarna przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy, lanie wodą i inne atrakcje a chętni mogli skorzystać z darmowej grochówki. O godzinie 13.00 rozpoczął się Festiwal Piosenki Przedszkolnej, zebrana publiczność dopingowała dzieci występujące na scenie, dla najmłodszych przewidziano darmowe dmuchańce oraz watę cukrową. W jury konkursowym festiwalu zasiedli: Katarzyna Tomala-nauczycielka muzyki prowadząca sekcję muzyczną , Arkadiusz Milarski-nauczyciel tańca, prowadzący zajęcia taneczne oraz Sławomir Wróblewski prowadzący ognisko muzyczne w MDK w Barcinie. Po wysłuchaniu 19 występów zarówno solistów jak i duetów oraz zespołów jury udało się na obrady a na scenie pojawili się wychowankowie Laboratorium Piosenki prowadzonego przez Katarzynę Tomalę oraz Akademia Pana Kleksa, wykonująca utwory znane z filmów o zwariowanym profesorze Ambrożym Kleksie. Kiedy artyści zeszli ze sceny jury ogłosiło oficjalne wyniki:

Nagroda specjalna: Klaudiusz Pilarski z Przedszkola nr 1 w Żninie z piosenką „Lód w lecie”

3 równorzędne wyróżnienia: Wesołe Nutki w składzie Lena Osmańska, Zuzanna Woźniak, Marta Żak z Przedszkole w Piechcinie z piosenką „Wesoło gra lokomotywa”

Eliza Krysztofiak z Przedszkola nr 1 w Żninie z piosenką „Tyle pytań w mojej głowie”

Katarzyna Różańska i Patrycja Kudła z Przedszkola w Szczepanowie z piosenką „Jesteś mamo skarbem mym” i „Parasolki”

III miejsce: Kaja Zajączkowska z Przedszkola Kraina Zabawy w Barcinie z piosenką „Była sobie żabka mała”

II miejsce: Barbara Marnocha z Przedszkola nr 2 w Żninie z piosenką „Mamo, tato” oraz „Zaczarowana dorożka”

I miejsce: Różowiaki w składzie Mateusz Kaniuka, Karolina Rosińska, Marysia Bilek, Julia Kaźmierczak z Przedszkola nr 2 w Barcinie z piosenką „Różowa piosenka”

Grand Prix: Aleks Breliński z Przedszkola w Gąsawie z piosenką „Konik na biegunach” i „Mamo, powiedzieć ci chcę”

Na tym zakończył się XX Festiwal Piosenki Przedszkolnej FOREMKA, o godz. 16.30 rozpoczął się występ zespołu Synowie Rapu, następnie Dandi Dance i Drezdenko Kubas.