Nabór do Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Nabór do Młodzieżowej Orkiestry Dętej

24 marca o godzinie 08:00 - 10 czerwca o godzinie 17:00

Niedawno informowaliśmy Was o dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy na zakup profesjonalnych instrumentów. Dziś chcemy Was niezmiernie mocno zachęcić do zapoznania się z nową ofertą, jaka startuje w MDK – powołanie Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Podstawowe informacje znajdują się na plakacie, natomiast jeśli jesteście szczegółowo zainteresowani – piszcie lub dzwońcie. Miejski Dom Kultury pracuje od godz. 7.00 do 15.00

Istotną częścią działalności Miejskiego Domu Kultury jest edukacja kulturalna, która przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych oraz skłania do samodzielnego poszukiwania wartości, które mogą kształtować nie tylko postrzeganie świata , ale właściwie odczytywać uczucia, nastroje, a w konsekwencji prowadzić do ostrości przeżycia. Podobno muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, bowiem tak jak żadna inna dziedzina sztuki nie porusza, ani nie wpływa na podświadomość. W historii muzyki i instrumentarium muzycznego orkiestra dęta ma najdłuższy rodowód. Dlatego też odwołując się do archetypu wspólnego, wielopokoleniowego muzykowania powołujemy do życia Młodzieżową Orkiestrę Dętą, tworzoną z myślą o dzieciach i młodzieży, dającą szansę nauki gry na instrumentach zakupionych z ministerialnego projektu, od podstaw. Pierwszy etap naboru rozpoczynamy 5 kwietnia. Do 10 czerwca zapisać mogą się wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich możliwości i przystąpić we wrześniu do kolejnego etapu prowadzonego przez nauczycieli, którym powierzę prowadzenie tego podmiotu artystycznego. Pragnę nadmienić, że naukę gry na instrumentach dętych blaszanych i drewnianych prowadzić będą osoby posiadające kompetencje w dziedzinie muzyki będące nauczycielami akademickimi i absolwentami akademii muzycznej. Edukacja prowadzona będzie na podstawie autorskiego programu, uwzględniającego panujące, sprawdzone trendy pedagogiczne orbitujące wokół standardów muzyki klasycznej i rozrywkowej (z naciskiem na rozrywkę nie pozbawioną dobrego smaku, gustu, wywodzącą się i zaliczaną do kanonu gatunku). Zachętą może być także fakt, że osoby, które pomyślnie przejdą drugi etap naboru, podczas którego zostaną sprawdzone predyspozycje muzyczne dzieci i młodzieży, na czas nauki zakupione instrumenty otrzymają bezpłatnie. Ich wartość oscyluje od tysiąca do sześciu tysięcy złotych. To uzmysławia, że kupujemy w pełni profesjonalne instrumenty, mając także przekonanie, że to „inwestycja” długofalowa, a zanim objawią się nam muzycy w orkiestrze, czeka ich dużo wysiłku, poświęcenia i determinacji. Wierzę, że tym tekstem, przybliżyłem w wielkim skrócie, możliwości, jakie otwiera opisana inicjatywa, ile można zyskać na kontakcie ze sztuką i drugim człowiekiem.

Artur Jakubowski Dyrektor MDK w Barcinie

 

 

INSTRUKTOR MUZYCZNY
BARTŁOMIEJ HALICKI

Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (kierunek Jazz i muzyka estradowa), wykłada na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, jest kapelmistrzem i instruktorem instrumentów dętych blaszanych w orkiestrze w Chełmnie. Wszechstronny i rozwijający się muzyk, który potrafi dbać o dobre relacje z ludźmi oraz dobrze zorganizowaną pracę zespołową. Przekazuje wiedzę i wzbudza zainteresowanie, wielokrotnie brał udział w warsztatach dla dzieci i młodzieży, pracuje jako nauczyciel muzyki. Jako zawodowy muzyk pojawiał się na wielu festiwalach i koncertach zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

 

 

 

 

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

 

Szczegóły

Start:
24 marca o godzinie 08:00
Koniec:
10 czerwca o godzinie 17:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Miejski Dom Kultury w Barcinie
Artylerzystów 8
Barcin,

Organizator

MDK Barcin