Zapisy do sekcji MDK

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Zapisy do sekcji MDK

1 września o godzinie 07:00 - 30 września o godzinie 15:00

ROZPOCZYNAMY ZAPISY DO SEKCJI MDK

Aby pobrać dokumenty proszę kliknąć w grafiki zamieszczone na dole wpisu

STUDIO KREACJI TAŃCA

Zapraszamy na zajęcia taneczne, grupy wiekowe już od przedszkola, różne style taneczne.
Taniec angażuje całe ciało i, w zależności od wybranego stylu, pomaga wzmocnić mięśnie nóg, pleców i ramion. Regularne treningi skutecznie rozwijają też zmysł równowagi, gibkość i wytrzymałość. Nie sposób pominąć też faktu, że taniec to niezwykle kreatywne hobby. Kiedy dziecko wymyśla własny układ ruchów, zestawiając ze sobą kolejne elementy, rozwija swoją wyobraźnię i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Z kolei powtarzanie ruchów instruktorów podczas lekcji uczy dyscypliny i koncentracji.
Instruktor prowadzący: Arkadiusz Milarski
LABORATORIUM PIOSENKI

Zajęcia służą opanowaniu podstaw śpiewu solowego i zespołowego, oraz doskonaleniu techniki wokalnej . Ważne jest także rozwijanie umiejętności interpretacyjnych, wyzwalanie ekspresji ruchowej, uwrażliwianie na różnorodne elementy sztuki wizualnej oraz przygotowanie programu estradowego złożonego z utworów dostosowanych do możliwości, wieku i zainteresowań uczestników oraz potrzeb i oczekiwań środowiska lokalnego . Tradycją są już uroczyste koncerty świąteczne oraz występy okolicznościowe , gdzie zespoły wokalne i soliści prezentują swoje umiejętności i talent . Zajęcia dla dzieci od 7 roku życia.

Instruktor prowadzący: Katarzyna Tomala

 

MODELARNIA

Uczestnicy zajęć uczą się budować rożnego rodzaju modele szybowców,samolotów, statków,pojazdów kołowych. Zaczynają od najprostszych modeli i stopniowo próbują wykonywać coraz bardzie złożone konstrukcje z różnych materiałów. Zajęcia dedykowane dla dzieci od 11 roku życia.

Instruktor prowadzący: Ryszard Hulisz

 

RZEŹBA

Zajęcia uczą cierpliwości i koncentracji uwagi, pobudzają umiejętność planowania przestrzennego. Uczestnicy poznają podstawowe metody rzeźbienia i konstrukcji rzeźby oraz realizują własne projekty rzeźbiarskie. Zajęcia pozwolą na poznanie prawidłowego użycia narzędzi rzeźbiarskich, ukazują na czym polega różnica pomiędzy formą rzeźbiarską, a innymi dziedzinami sztuki. Zajęcia dla dzieci od 10 roku życia.

Instruktor prowadzący: Michał Grzechowiak

 

TEATRALNE

Obecnie grupa teatralna liczy kilka osób. Zajęcia teatralne oprócz różnych umiejętności związanych z występowaniem przed innymi, rozwijają kreatywność, uczą radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania problemów, dają poczucie przynależności i akceptacji. Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do naszej grupy teatralnej. Zajęcia dla dzieci od 7 roku życia.

Instruktor prowadzący: Adriana Witucka

 

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

Zajęcia skierowane są dla dorosłych i młodzieży, które chciałyby się rozwijać dziedzinie rysunku, malarstwa oraz rękodzieła artystycznego. Na zajęciach uczestnik ma szansą spróbować każdej techniki rysunku i malarstwa oraz umiejętności rękodzielniczych takich jak : decoupage, pergamono oraz filcowanie na mokro i sucho. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia ukazywanie w miejscach publicznych swoich prac plastycznych, tworzenia galerii, organizowanie wernisaży oraz czynny udział w konkursach plastycznych.

Instruktor prowadzący: Adriana Marek

PLASTYKA I CERAMIKA

Zajęcia plastyczne, na których uczestnik ma okazję kształtować  umiejętności malowania, rysowania,lepienia ręcznego w glinie. Jednym z elementów zajęć jest też rękodziełem artystycznym, którego elementy wykorzystywane są w pracy plastycznej. Dzieci poznają różne techniki plastyczne od rysowania kredkami, pastelami, farbami plakatowymi, akrylowymi, akwarelami poprzez różne techniki mieszane,łączone jak kolaż do prostych technik lepienia w glinie i tworzenia ceramiki. Na zajęcia zapraszamy  stałe uczestniczki jak i również wszystkich chętnych pragnących kształtować swój talent i umiejętności plastyczne. Zajęcia dla dzieci od 7 roku życia.

Instruktor prowadzący: Agnieszka Tylińska- Sopolińska

 

BALET

NOWOŚĆ

Balet to baza do wszystkich stylów tańca. Rozwija koordynację, muzykalność, pozwala dzieciom otworzyć się na innych oraz wyzwolić nadmiar energii. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, podczas której mali tancerze niepostrzeżenie uczą się podstawowych pozycji i ruchów. A wszystko to w miłej i sympatycznej atmosferze. Zajęcia dla dzieci od 4 roku życia.

Instruktor prowadzący: Jagoda Łuczak

 

MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA

NOWOŚĆ

W historii muzyki i instrumentarium muzycznego orkiestra dęta ma najdłuższy rodowód. Dlatego też odwołując się do archetypu wspólnego, wielopokoleniowego muzykowania powołujemy do życia Młodzieżową Orkiestrę Dętą, tworzoną z myślą o dzieciach i młodzieży, dającą szansę nauki gry na instrumentach zakupionych z ministerialnego projektu, od podstaw. Edukacja prowadzona będzie na podstawie autorskiego programu, uwzględniającego panujące, sprawdzone trendy pedagogiczne orbitujące wokół standardów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wśród instrumentów, na których będzie można rozpocząć naukę znajdują się: flet poprzeczny, tuba, saksofon tenorowy i altowy, klarnet, trąbka, puzon oraz perkusjonalia. Zajęcia dla młodzieży od 12 roku życia.

Instruktor prowadzący: Bartłomiej Halicki

 

OGNISKO MUZYCZNE

Jest to miejsce gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności w grze na pianinie, keyboardzie, gitarze i perkusji. Naszym priorytetem jest indywidualne podejście do ucznia, do jego umiejętności, tempa rozwoju oraz zainteresowań muzycznych. Dobór repertuaru muzycznego w dużej mierze będzie zależeć od samych uczniów. Zajęcia  skierowane są zarówno do osób, które nie miały styczności z instrumentem, jak i takich, które wcześniej uczyły się grać. Zajęcia dla dzieci od 7 roku życia.

Instruktor prowadzący: Sławomir Wróblewski

 

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

 

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA ORAZ OŚWIADCZENIA UCZESTNIKA ZAJĘĆ

ABY ZAPISAĆ SIĘ DO SEKCJI NALEŻY WYPEŁNIĆ ODPOWIEDNIE DOKUMENTY ORAZ OSOBIŚCIE DOSTARCZYĆ DO MDK. DOKUMENTY DOSTĘPNE NA STRONIE PO KLIKNIĘCIU W ZDJĘCIA  POWYŻEJ. WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM TEL. 52 353 93 90

BRAK MOŻLIWOŚCI ZAPISÓW TELEFONICZNYCH

Szczegóły

Start:
1 września o godzinie 07:00
Koniec:
30 września o godzinie 15:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Miejski Dom Kultury w Barcinie
Artylerzystów 8
Barcin,

Organizator

MDK Barcin