ODWOŁANY Spektakl teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach pt. „WIŚNIOWY SAD”- ANTONI CZECHOW

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

ODWOŁANY Spektakl teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach pt. „WIŚNIOWY SAD”- ANTONI CZECHOW

21 października, 2020 o godzinie 18:00

10zł Kup bilet

Szanowni Państwo!

W związku z zakażeniem koronawirusem wśród zespołu teatralnego Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, spektakl „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa zostaje ODWOŁANY!

Zakupione bilety podlegają zwrotowi w terminie 30 dni od daty wydarzenia (do 21 listopada).

Zasady zwrotu:
– wypełnij formularz zwrotu https://mdkbarcin.com.pl/wp-content/uploads/2019/09/Formularz-zwrotu-1.pdf i dołącz niezniszczony bilet
– złóż formularz w urnie zlokalizowanej w wejściu głównym MDK lub wyślij na
k.jakubowska@mdkbarcin.com.pl do – uwaga – 21 listopada
– zwrot nastąpi na podane przez Ciebie konto bankowe

 

Rosyjska arystokratka Raniewska, wraca z Paryża do prowincjonalnej posiadłości, której istotną część stanowi tytułowy wiśniowy sad. Majątek staje się areną dla wewnętrznego konfliktu bohaterki, która waha się między sprzedażą a utrzymaniem ziem rodzinnych, jednocześnie próbując dokonać rozrachunku z bolesną przeszłością.

Sztuka jest obrazem podupadłej arystokracji, która staje w obliczu rozpadu relacji międzyludzkich i dewaluacji panującego systemu. To opowieść o ucieczce przed życiem w świecie, gdzie nikt nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swój los, utrwalając fikcję i karmiąc się iluzją.

„Wiśniowy sad” oczami reżysera: „dla mnie to opowieść o marnowaniu wspólnego dobra, którym tu symbolicznie jest rodzinny majątek ze starym domem i sadem. Przyglądając się bohaterom Czechowa, zastanawiam się, dlaczego nie potrafimy porozumieć się w ważnych sprawach i podjąć wspólnego działania. Czy nie umiemy dostroić się do „nowych czasów”, zrozumieć, że zmieniający się świat wymaga innych zasad, idei? Czy poszukiwanie osobistego szczęścia i tzw. life style uniemożliwia zaangażowanie się w sprawy dotyczące także innych? Przecież wszyscy chcemy dobra…”

Bedzie to ostatni spektakl realizowany  w ramach program TEATRU POLSKA  przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, które mają na celu chronić nasze zdrowie prosimy o stosowanie się do zaleceń podczas przebywania na terenie Miejskiego Domu Kultury. Dotyczy to również udziału w każdym wydarzeniu organizowanym na terenie placówki. Obowiązkowo przed wejściem na koncert/spektakl/kabaret czy inne wydarzenie uczestnik zobowiązany jest do okazania wypełnionego oświadczenia o stanie zdrowia, które znajdą  Państwo po kliknięciu w plakat poniżej.

 

Szczegóły

Data:
21 października, 2020
Czas:
18:00
Koszt:
10zł
Wydarzenie kategoria:

Organizator

MDK Barcin