Koncert piosenek Anny German pt. „Biały Anioł piosenki” ODWOŁANY

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Koncert piosenek Anny German pt. „Biały Anioł piosenki” ODWOŁANY

3 maja o godzinie 17:00

15zł Kup bilet

W związku z przedłużeniem obostrzeń epidemicznych, koncert zostaje odwołany. Zwrot biletów możliwy jest do 3 czerwca.

Aby dokonać zwrotu należy wypełnić formularz zwrotu, dołączyć bilet i dostarczyć osobiście do MDK lub mailem na adres k.jakubowska@mdkbarcin.com.pl w terminie 30 dni od daty wydarzenia.

Formularz -> https://mdkbarcin.com.pl/wp-content/uploads/2020/06/Formularz-zwrotu.pdf

 

 

Koncert piosenek Anny German zawiera oprócz muzyki wspomnienia o artystce na podstawie biografii rosyjskiego autora Iwana Iliczewa Wołkanowskiego „Sto wspomnień o wielkiej piosenkarce”. Wykonawcy zabiorą nas w muzyczną podróż jej śladami. W programie koncertu piosenki w języku polskim, rosyjskim, włoskim oraz znane przeboje m.in. „Tańczące Eurydyki”, „Człowieczy los” w wykonaniu Anny Federowicz oraz Mikołaja Gąsiewskiego.

Anna Federowicz to absolwentka studiów I stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, absolwentka z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof.dr.hab. Małgorzaty Greli. W 2006 roku rozpoczęła edukację muzyczną pod kierunkiem Tomasza Stroynowskiego- pianisty i kompozytora muzyki filmowej. W 2002 roku dołączyła do zespołu artystycznego Teatru Muzycznego w Poznaniu.  Jej głos można usłyszeć w wielu filmach: „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta, „Filiżanki Yoko Ono” Andrzeja Mańkowskiego, „Nowa” Tomasza Olejarczyka, „Między kroplami deszczu” Kuby Karysia, „116 111” reż. Andrzej Mańkowski dla Ekspresu Reporterów TVP2, „Wacław Szczeblewski- życie i twórczość” reż. Jacek Dworakowski, „Czarna skrzynka” Krzysztofa Kowalskiego, „Zmysł Żuław” Krzysztofa Kowalskiego. Ma już za sobą debiut operowy w spektaklu „La Traviata” Giuseppe Verdiego, wystawianej na deskach Opery Nova w Bydgoszczy zagrała rolę Anniny. W lutym 2019 roku wcieliła się w rolę Adiny z Napoju Miłosnego Geatano Donizettiego. We wrześniu  2020 zagrała główną rolę w musicalu „Virtuoso” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Występuje na wielu scenach koncertowych w kraju, w Niemczech,  Norwegii oraz Rosji, gdzie z dużym powodzeniem wykonuje piosenki z repertuaru Anny German. Od 2011 roku współtworzy duet Federowicz Stroynowski Duo. W tym samym duecie w 2016 roku wydała płytę zatytułowaną „W hołdzie Annie German”. Materiał w całości został nagrany w Studiu Radia Gdańsk, a patronatem medialnym albumu zostało Radio Gdańsk. Sama o albumie mówi: ” Słowa mają zanaczenie, muzyka ma znaczenie. Wierzymy w to szczerze. Pragniemy oddać hołd jednej z najwybitniejszych artystek polskiej piosenki- Annie German. W jej piosenkach odnaleźliśmy, oprócz niezwykłego kunsztu wokalnego, słowo i muzykę. Kiedy te wartości spotykają się w formie piosenki, rodzi się sztuka. Ta sztuka jest naszym najwyższym celem”.

Mikołaj Gąsiewski to absolwent I i II stopnia Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu. Studia I stopnia z fortepianu jazzowego w klasie Piotra Wrombla, a także kompozycje z aranżacją jazzową w klasie dr.hab. Wojciecha Olszewskiego, jednocześnie uczęszczając w zajęciach prowadzonych przez Krzesimira Dębskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Studia ukończył z wyróżnieniem. Od 2009 roku jest pianistą w Junior Jazz Big Band’75 w bydgoskim Pałacu Młodzieży. Jest współtwórcą bydgoskiego zespołu muzycznego Archandia, z którym zdobył m.in. I miejsce podczas I Festiwalu Wolności w Koronowie. Obecnie jest członkiem warszawskiego zespołu elektroniczno-popowego Natalii Moskal, z którym wystąpił m.in. na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, festiwalu Behind The Trees w Mysłowicach. w grudniu 2016 roku odbył ze wspomnianym wcześniej zespołem zimową trasę koncertową po całych Włoszech. Jest też aranżerem, pianistą i kierownikiem muzycznym Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. Ponad to od 2014 roku na stałe współpracuje jako pianista w duecie z Dawidem Kartaszewiczem, aktorem związanym z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, znanym z takich produkcji telewizyjnych jak: „Barwy szczęścia”, „Czas honoru”, ” Misja Afganistan” czy „Przyjaciółki”. Razem z Dawidem Kartaszewiczem promuje głównie utwory Zbigniewa Wodeckiego, Kabaretu Starszych Panów i wielu innych polskich artystów. Współpracował też między innymi z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu, orkiestrą salonową Polskiego Radia PiK ” Odeon, poznańską orkiestrą „CoOperate”, Kapitanem Nemo, Roksaną Węgiel, Orkiestrą Adama Sztaby, Katarzyną Moś, Marcinem Sojką, Beatą Kozidrak czy Łukaszem Zagrobelnym. Jest twórcą aranżacji orkiestry smyczkowej na trasę koncertową zespołu Bajm z okazji 40-lecia istnienia zespołu. Współtworzył też podkłady dla wokalistów do dwóch edycji telewizyjnego show „All Together Now. Śpiewajmy Razem” produkowanego przez Endemol Shine Polska, kierownikiem muzycznym produkcji był Łukasz Sztaba.Obecnie pracuje w Akademii muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Szczegóły

Data:
3 maja
Czas:
17:00
Koszt:
15zł
Wydarzenie kategoria:

Organizator

MDK Barcin