Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna

Wrzesień 25, 2019 o godzinie 19:00

 

Po raz kolejny Miejski Dom Kultury w Barcinie dołączył do ogólnopolskiego programu „Teatr Polska”. W tym roku na deskach naszej sceny gościć będzie trzy spektakle teatralne. Na pierwszy z nich, „Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”, zapraszamy 25 września.

Spektakl organizowany w ramach programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

INFORMACJE:
czas trwania: 1h 40 min
grupa wiekowa: młodzież i dorośli
scenografia: Grupa Mixer
choreografia: Arkadiusz Buszko
muzyka: Piotr Ratajczak
dramaturgia: Piotr Rowicki / Piotr Ratajczak
data premiery: 16 czerwca 2018
miejsce premiery: Koszalin

OBSADA:
Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska, Adria Jakubik, Bartosz Budny, Marcin Borchrdt, Wojciech Kowalski, Artur Paczesny, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski

OPIS:
To przedstawienie inspirowane filmem Agnieszki Holland Aktorzy prowincjonalni z 1978 roku. Film nagrodzony został w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI i do dziś jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie próbują adaptować scenariusza ani szukać na siłę współczesnych analogii. Historia aktorów, którzy na prowincji, pod okiem warszawskiego reżysera, próbują wystawić Wyzwolenie Wyspiańskiego, jest pretekstem do rozmowy o życiu aktora w Koszalinie w roku 2018.
Skąd się tu wzięli? Co ich tu przygnało? Są szczęśliwi, czy wręcz przeciwnie? Chcą stąd uciec czy jeszcze na coś czekają?
To komedia, momentami dość gorzka, zbiorowy portret artystów, zmagających się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów. Chałtury i życie prywatne. Ciągle nowi reżyserzy i nowe nadzieje. To spektakl o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, ale przede wszystkim, o tym, co w tym zawodzie najważniejsze, o pasji, marzeniach, sensie życia i miłości do teatru.

Szczegóły

Data:
Wrzesień 25, 2019
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Miejski Dom Kultury w Barcinie
Artylerzystów 8
Barcin,

Organizator

MDK Barcin