BARĆ FILM FESTIWAL – OGŁOSZENIE KONKURSU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

BARĆ FILM FESTIWAL – OGŁOSZENIE KONKURSU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

19 maja o godzinie 08:00 - 15 września o godzinie 17:00

Rozpoczynamy nabór filmów do konkursu filmów krótkometrażowych  podczas 3 edycji BARĆ FILM FESTIWAL, który odbędzie się w dniach 25-27.11.2022r. w Miejskim Domu Kultury w Barcinie. Szczegóły na temat konkursu i kartę zgłoszenia znajdziecie Państwo klikając w poniższe grafiki.

 

Co możemy powiedzieć o Festiwalu?

O tym, że najlepsze są małe kina pisał poeta, o tym, że dziesiąta muza jest czymś magicznym, co potrafi zmieniać nasze spojrzenie na otaczającą rzeczywistość , świat przekonał się niejednokrotnie. Podejmując się wyzwania jakim jest organizacja Barć Film Festiwalu, chcemy zaprosić Państwa do krainy filmu, pokazać jego piękno, odkrywać tajemnice… Przez wszystkie festiwalowe dni chcemy się spotykać, aby rozmawiać językiem kina, który zmienia się jak każdy żywy język, ale zawsze opowiada ważne historie. Wierzę, że uda się nam wszystkim, organizatorom i widzom, dostrzec te wartości, płynące ze srebrnego ekranu, które dadzą asumpt do przeżycia katharsis.

Wspólnym mianownikiem wszystkich działań festiwalowych jest idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważonego rozwoju, ekologii. Wierzymy, że sztuka ma moc korygowania rzeczywistości, pisania nowych mitologii i katechizmów. Chcemy pokazywać filmy, które w sposób przekonujący oddziałują na umysły i serca widzów, ukazując zmagania ludzi żyjących w tradycyjny sposób, czasem w oddaleniu od wielkich metropolii, a czasem w ich samym środku. Pokazujemy, jak ludzie kultywują tradycję albo z nią dyskutują. Jak walczą o progres, ale jednocześnie celebrują emocjonalny i praktyczny związek ze swoim skrawkiem ziemi, pola, lasu, wody. Jak rozciągają swoje działanie pomiędzy uczestnictwem w cywilizacyjnym pędzie a próbą złapania tego, co stałe, ważne, wartościowe. Jak wadzą się ze starymi zabobonami, ale potrafią też uszanować ludzi, którzy w nie wierzą. Lub przeciwnie: jak buntują się wobec zastanego świata i próbują go zburzyć, tworząc coś nowego. Najbardziej interesuje nas spojrzenie, które wierzy we wspólnotę, w rozwój, w przyszłość dla świata na racjonalnych, rozsądnych zasadach. Z poszanowaniem tego, co obce, inne, czy arbitralnie pozbawione podmiotowości (jak powietrze, drzewo, pszczoła – ale też figura „obcego”).

Podczas festiwalu zaprosimy Państwa na pokazy filmów z kategorii „Kino Polskie”, na projekcje filmów biorących udział w konkursie filmów krótkometrażowych, a także na spotkanie z ciekawymi gośćmi Festiwalu. Zwieńczeniem naszego święta kina będzie Gala Finałowa, podczas której poznamy laureatów konkursu.

Szczegóły

Start:
19 maja o godzinie 08:00
Koniec:
15 września o godzinie 17:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Miejski Dom Kultury w Barcinie
Artylerzystów 8
Barcin,

Organizator

MDK Barcin