Festiwal teatralny Nowy Afisz


 

28 marca w Miejskim Domu Kultury w Barcinie odbył się reaktywowany Festiwal teatralny-dawniej „Na afiszu” obecnie „Nowy afisz”. Wystąpiło 8 grup teatralnych  ze szkół podstawowych z różnych zakątków naszego województwa.

Jury Festiwalu w składzie: Wojciech Burdelak, Sławomir Różański, Barbara Sobotka oraz Artur Jakubowski po obejrzeniu wszystkich przedstawień konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix-Siódmy dzień (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzemesznie)za spektakl „Smoczy kryzys”

Nagroda za scenariusz-Julia Bafia (Karramba, Szkoła Podstawowa w Brzozie) za spektakl „Venuski”

Nagroda za reżyserię-Jolanta Sroczyńska-Pietz (Siódmy dzień, Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzemesznie) za spektakl „Smoczy kryzys”

Nagroda aktorska za najlepszą rolę męską-Bartosz Misiak za rolę komandora (Karramba,Szkoła Podstawowa w Brzozie) spektakl „Venuski”

Nagroda aktorska za najlepszą rolę kobiecą-Marta Paciorek za rolę Samochwały (Teatr Fantazja, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej) spektakl Wiersze Brzechwy na scenie”

Trzy równorzędne wyróżnienia

Teatr Karramba (Szkoła Podstawowa w Brzozie) za spektakl „Venuski”

Teatrzyk Brzechwy 3D (Zespół Szkół w Barcinie) za spektakl „Aby zdrowym być trzeba zdrowo żyć”

Zespół Szkół w Barcinie za spektakl „Awantura w muzeum”

 

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy za udział w Festiwalu, zwycięzcy poszczególnych kategorii również otrzymali dyplomy oraz statuetki. Dodatkowo laureaci nagród aktorskich otrzymali upominki ufundowane przez radną sejmiku wojewódzkiego Panią Elżbietę Piniewską.

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej zabawy z teatrem, oraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku.