III Barć Film Festiwal


III Barć Film Festiwal Kujawy Pomorze już za nami, przez te 3 festiwalowe dni mieliśmy szansę by zaznać pełni filmowych emocji i wrażeń, spotkać się z postaciami znanymi w świecie filmu i kina oraz dostarczyć sobie niezapomnianych intelektualnych i artystycznych wrażeń. Gośćmi tegorocznej edycji festiwalu byli: Grażyna Błęcka-Kolska, Jerzy Stuhr, Adam Woronowicz oraz Łukasz Maciejewski, którzy jednocześnie stanowili grono jury festiwalu w konkursie krótkometrażow6ych filmów fabularnych.

WERDYKT JURY

GRAND PRIX – 4000zł
„Martwe Małżeństwo” w reżyserii Michała Toczka
MIEJSCE I – 3000zł
„The Hero” w reżyserii Mileny Dutkowskiej
MIEJSCE II – 2000zł
„Dzień Matki” w reżyserii Patryka Kaflowskiego
MIEJSCE III
„Opał” w reżyserii Maksa Michorczyka
Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za debiut reżyserski (5000zł) została przyznana dla Bartosza Brzezińskiego za film „Skowyt”.
Nagroda Młodzieżowego Jury została przyznana Adamowi Hartwińskiemu za film „Po pierwsze”
Partnerem głównym wydarzenia jest Samorząd Województw Kujawsko-Pomorskiego.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
W trakcie festiwalu na terenie zrewitalizowanego traktu spacerowego przy Urzędzie Miejskim nastąpiło uroczyste odsłonięcie rzeźb barci wykonanych z brązu przez artystę plastyka Zbigniewa Dolskiego, upamiętniające wizytę mistrzów sztuki aktorskiej, goszczących w tym roku na festiwalu.
W trakcie festiwalu odbył się także wernisaż wystawy prac Andrzeja Pągowskiego pt. „Wajda na nowo”, obejmujący  nowe plakaty do wszystkich 60 filmów w reżyserii Andrzeja Wajdy, zarówno tych najsłynniejszych jak i tych mniej znanych szerszej publiczności. Wernisaż odbył się dzięki współpracy z Muzeum Kinematografii w Łodzi skąd pochodzi wystawa.
Pełna fotorelacja z festiwalu dostępna w naszej galerii