IX Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej FORMA


 

W dniach 5-7 października odbyła się już IX edycja Festiwalu FORMA, przyjechało do nas wielu artystów zarówno z okolicznych miejscowości jak i dalszych zakątków naszego kraju. Przez dwa dni odbywały się przesłuchania, w czasie których wyłoniono finałową grupę nagrodzoną podczas festiwalu. W festiwalowym jury zasiedli: Bogusław Sobczuk, Jerzy Satanowski oraz Krystyna Wulert.

W piątek gościem festiwalu był Marcin Januszkiewicz z koncertem „Osiecka po męsku” i to właśnie piosenki „poetki złamanego koloru” zaśpiewał we własnej aranżacji w Barcinie. Jeżeli istnieje coś takiego jak męska wrażliwość to ten koncert należy właśnie tak potraktować, piosenki uświadamiały upływający czas oraz przemijanie potwierdzając, że w przemijaniu drzemie smak.

W sobotę po zakończonych przesłuchaniach odbył się recital Aleksandry Kwiatkowskiej „Byle nie o miłości”, koncert poprowadził Bogusław Sobczuk, na wydarzenie można było nabyć bezpłatne wejściówki.

W niedzielę odbył się finał oraz wyłonienie laureatów Festiwalu, jury postanowiło wręczyć następujące nagrody:

Grand Prix – 1500 zł otrzymał Dawid Gębala

I miejsce – 1000 zł otrzymała Gabriela Kundziewicz

II miejsce – 750 zł otrzymała Sara Lityńska

III miejsce – 500 zł otrzymała Julianna Grabowska

Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Daukszewicz, Marta Jastrząbek

Decyzją jury nominację do udziału w 54 Studenckim Festiwalu Piosenek w Krakowie otrzymała: Sara Lityńska

Zwieńczeniem festiwalu był koncert finałowy z udziałem Krzysztofa oraz Marka Napiórkowskich, tych dwóch charyzmatycznych artystów połączyła nie tylko muzyka lecz również nazwisko. Akompaniament fortepianu zestawiony z jazzowym brzmieniem gitary wprowadził prawdziwie magiczny nastrój, który udzielił się widowni.

W czasie trwania festiwalu odbyły się również seanse filmowe, wyświetlony zostały filmy „Whitney” oraz „Młynarski. Piosenka finałowa”.