Luna, wino i śpiew


 

W minioną sobotę, 8 lipca, odbyła się druga już edycja koncertu ” Luna, wino i śpiew”. Ten ciepły lipcowy wieczór upłynął nam niezwykle przyjemnie, bowiem wspaniała muzyka łączyła się z przyrodą i lokalnymi specjałami kulinarnymi. Scena ulokowana była w parkowym zagajniku, a publiczność do dyspozycji miała wygodne leżaki.

Na naszej scenie pojawili się artyści z różnych stylów muzycznych, dzięki czemu z pewnością każdy z zasiadających na widowni znalazł coś dla siebie. Jako pierwszy do śpiewu i zabawy porwał publikę znany i lubiany w lokalnym środowisku – zespół Vivace. Zaśpiewali znane hity rozrywkowe, porywając do wspólnego kołysania. Następnie przenieśliśmy się w świat akordeonów; a to za sprawą duetu Bayan Brothers, który w akordeonowych aranżacja również zaserwował uczestnikom koncertu znane przeboje. Zabrzmiał Queen, Skolim, grecka zorba czy francuski kankan. Koncert dopełnił klimatyczny występ zespołu Svahy, dzięki któremu poczuć mogliśmy klimat pałuckich i kujawskich wsi oraz usłyszeć tradycyjne pieśni w pięknym kobiecym wydaniu, w towarzyszeniu dawnych instrumentów.

Aby temu, co dla ducha, towarzyszyło także to, co dla ciała, publiczność skosztować mogła wina z lokalnej Winnicy Irena z Wilczkowa, serów z Serowarni Państwa Jasiurkowskich z Bożejewiczek oraz wędlin z przedsiębiorstwa „U Doroty – wędliny jak dawniej”.

Ten muzyczny lipcowy wieczór zdecydowanie należał do udanych.