XXIV Festiwal Piosenki Przedszkolnej Foremka


W niedzielę, 4 czerwca, w Parku Wolności zabrzmiały największe dziecięce hity w ramach 24. edycji Festiwalu Piosenki Przedszkolnej FOREMKA. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z placówek z całego powiatu. Wesoła muzyka, fantastyczne przygotowanie wokalne i taneczne oraz kolorowe stroje i rekwizyty sprawiły, ze jury miało niełatwe zadanie wybierając tych najlepszych. Ostatecznie – po burzliwych obradach – Agnieszka Korzempa, Sławomir Wróblewski oraz Arkadiusz Milarski postanowili przyznać następujące miejsca:

Grand Prix powędrowało do Zespołu „Sówki” z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie w składzie: Amelia Mnichowska, Amelia Lewandowska, Laura Nowakowska i Zofia Langowska

I miejsce wyśpiewała sobie Amelia Stachowiak z Przedszkola nr 2 w Barcinie

II miejsce zdobył Zespół „Sisters” z Przedszkola nr 1 w Barcinie w składzie: Amelia i Oliwia Góralskie

III miejsce zdobył Wojciech Wieczorek z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie

Równorzędne wyróżnienia otrzymali:

Antonina Adamska z Przedszkola nr 2 w Żninie

Hanna Wysocka z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie

Oliwia Skrzyńska z Przedszkola nr 3 w Barcinie

Marcelina Łukomska, Maria Olszówka z Przedszkola nr 3 w Barcinie

Nagrodę specjalną w kategorii rodzinnej otrzymali Aleksander Jankowski i Monika Jankowska reprezentujący Przedszkole „Kraina zabawy” w barcinie

Równorzędne wyróżnienia powędrowały do:

Mai Duszeńczuk i Anny Kopeć

Natalii Klecha i Justyny klecha-Wiśniewskiej

Oprócz prezentacji konkursowych podczas festiwalu nie zabrakło wielu atrakcji dla najmłodszych: dmuchane zamki, strefa zabaw i animacji, malowanie twarzy oraz słodka wata cukrowa.

Pozakonkursowo, swoje talenty na foremkowej scenie zaprezentowała także działająca przy MDK w Barcinie sekcja baletowa. Ponadto niezwykły koncert pełen przepięknych piosenek dla dzieci z bajek Disneya oraz wspólnych zabaw dał zespół „The carrots” w składzie Ada Rychwalska, Sara Kosętka i Natan Kosętka.